Rehabilitacja kręgosłupa Kraków

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków
Rehabilitacja kręgosłupa Kraków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy powinniśmy dbać o kręgosłup?

Aby dbać o kręgosłup powinniśmy prowadzić bardzo aktywny tryb życia. Jazda na rowerze, pływanie, bieganie a od czasu do czasu siłownia w plenerze albo na sali z instruktorem. Przede wszystkim jednak powinniśmy zrezygnować z siedzącego trybu spędzania czasu. Siedzimy w pracy za biurkiem lub komputerem, w domu przed telewizorem, w samochodzie prywatnym lub służbowy. Nagle pojawiają się bóle i pozostaje tylko rehabilitacja.

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków możliwa jest po dokładnej diagnozie specjalistów. Mogą nam oni zalecić albo lecznicze masaże, termoterapię, czyli leczenie za pomocą gorących lub zimnych okładów ewentualnie leczenie farmakologiczne.

Bóle kręgosłupa występują jednakowoż u ludzi w podeszłym wieku, jak i u bardzo młodych. Poza brakiem ruchu czynnikami wywołującymi bóle mogą być wrodzone wady kręgosłupa, naciągnięcia mięśni, stres, a nawet nieodpowiednie obuwie. Jednak podstawowym problemem jest tutaj brak odpowiedniego ruchu. Kręgosłup musi być poddawany ciągłym ruchom, aby nie uległ zwyrodnieniu.

About