Pochodne fenotiazyny

Pochodne fenotiazyny
Pochodne fenotiazyny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pochodne fenotiazyny:

a. CHLOROWODOREK CHLOROPROMAZYNY (Largactil). Różne są opinie na temat zastosowania tego leku w czasie porodu. Niewątpliwie znosi on mdłości i wymioty okołoporodowe i prawdopodobnie nie szkodzi dziecku. Może jednak opóźniać poród i obniżać ciśnienie tętnicze matki. t

b. CHLOROWODOREK PROMETAZYNY (Phenergan). Używany w połączeniu z pe- tydyną – 25 mg prometazyny i 50 mg petydyny domięśniowo, dawka powtarzana w razie potrzeby. Oba te leki mają korzystne działanie uspokajające w czasie porodu i – używane w odpowiedniej dawce – nie szkodzą matce i dziecku. Matka jest senna i zadowolona, można ją obudzić i wówczas dobrze współpracuje. Prometazyna stosowana jest również jako premedykacja przed cięciem cesarskim.

c. CHLOROWODOREK PROMAZYNY (Sparina). Ma właściwości uspokajające, wzmagające analgezję i przeciwwymiotne, dlatego jest przydatna w czasiś porodu74. Może powodować żółtaczkę zastoinową.

-9. Diazepam75 Szybko przechodzi przez łożysko. Powoduje niepamięć i zmniejsza napięcie psychiczne matki, nie mając szkodliwego działania na płód.

About